Berlín (hipster) rychlo guide

Nevěřila bych, že tohle někdy vyslovím, ale do Berlína jsme jeli na turnaj LOLka. Což nemá nic společného se zkratkou LOL (laugh out loud), kterou rodiče neznaj, vrstevníci (a naše produkční Péťa) používaj s ironií a teenageři ji myslí vážně. Jde o League of Legends, což je snad ještě horší záležitost, než tahle rádoby cool zkratka. 

Ano, i počítačové hry mají své vlastní turnaje. Dokonce jejich hráči budou do 20 let prý lépe placení než profi fotbalisti. 

Bohužel (nebo možná bohudík, alespoň mám čas na Sex ve městě), Lolko můj kluk miluje. V oblasti e-sportu začal i pracovat, takže když ho osočím, že jeho hraní hraničí se závislostí, odvětí jen, že přece nehraje, ale PRACUJE! Každopádně poprvé za šest let z LOLka káplo i něco dobrýho pro mě. Hrál se turnaj v Berlíně a Tom tam byl poslán na služebku.

Ano, vážně můžete jet na služební cestu za počítačovou hrou!

Den 1

Na cestu jsme se vydali Flix Busem z Florence, jezdí pořád (a všude dokonce i do Brna!) a když vám prší jako nám, můžete si ho v klidu přebukovat o pár hodin dříve. Jede se 4 hoďky za cca 4 kilča. Na obě cesty bylo volno a tak většina lidí měla k dispozici dvě sedačky. Jako bonus Flix bus nabízí řidiče vtipálky, kteří se nebojí prozpěvovat s Ewou Farnu na celý bus, že mají boky jako skříň, jako skříň…. No, co naplat. 🤷

Brunch Roamers

Klasicky nám pršelo (s Tomášem nám pršelo i v Africe, máme už takovou cestovatelkou karmu), a tak nám vůbec nevadilo, že se v tomhle ultrahygge podniku čeká na brunch asi hoďku. (Mně by to teda nevadilo nikdy, ale Tomík nemá pro podniku typu „sojový art latté za 5 eruáčů a žárovky, kterým chybí stínítka“ moc pochopení.) Roamers je podle mě naprosto  famózní podnik. Hudba hrající z vintage repráčku Marshall, interiér i image obsluhujících vás přenese do úplně jiné doby a nejen když venku prší fakt se vám tuhle útulnou kavárničku nechce opouštět. Je teda nutný, dorazit alespoň 10 minut před otvíračkou, protože se tam tvoří zástupy lidí a po desátý už si moc nesednete. Já jsem si z menu vybrala avokádo bread, Tomáš Sunny side up eggs. Moje bylo výborný jeho prý normálka.  Hlad jsme neměli ještě hoodně dlouho, to ale neznamená, že jsme dlouho nic nejedli. To se totiž v Berlíně nedá!

Trocha historie

Z Roamers jsme se vydali k nejznámějšímu přechodu rozděleného Berlína Checkpoint Charlie, což bylo 21 min. dvoupatrovým busem, kdy se můžete rozhlížet po městě nebo hodinka pěšky. Když jsem otamtud poslala fotky mamce, odepsala, že když tam byla ona, chytnul jí totální hysterák, co ty kurvy komunisti udělali. Většinu času je teda hysterická přehnaně, ale tohle beru…

Od Checkpoint Charlie je to pěšky 20 minut k památníku Holocaustu – toho kde všichni pózují na „náhrobcích“, protože nejsou ohraničeny plotem a přístup je zdarma. Betonových sloupů se zde nachází 2 711, v čemž ale není žádná symbolika. Více se jich do prostoru nevešlo. Dále za pár minut dojdete k Braniborské bráně a Reichstagu. Potom jsme se vydali na půl hodinovou procházku k Berlin wall memorial.

Oběd – Tak tak Polish deli

Původně jsme se na doporučení od Kafetýna vydali do Distrikt Coffee, ale jako u všech vyhlášených podniků v Berlíně bylo plno. Rezervace skoro nikde nedělají. Tak jsme zašli na tradiční polské (logicky ne? když jsme v Německu!😅 ) knedlíčky do Tak Tak Polish Deli, kde si můžete nakombinovat třeba od každého druhu jeden. 

Boží obchůdky a nejlepší brownie v životě

Pak se Tomáš odebral na Lolko turnaj a já měla čas na chození po obchůdcích. Asi po čtvrt hodině cesty po Rosenthaler Str. se dostanete do mojí nejoblínější části Berlína, která končí centrem Anny Frank.

Pokud jste propadali green trendu nebo obecně milujete interiérové dekorace, tak si zamilujete obchůdky Granit a Schee. Jsou plný sukulentů, který nestojí majlant jak u nás, kaktusů a cute doplňků, který jsem pak tahala s sebou celý následující den v tašce – nešlo odolat. 

V týhle nejlepší ulici ochutnáte taky to nejlepší brownie vůbec! Znáte takovýto jídlo, na který myslíte ještě asi tak týden potom, jak strašně bylo dobrý? Tak přesně tím je tahle čokobomba z Katjes café! Minimálně kvůli ní jedu i na další League of legends turnaj!

Den 2

Snídaně v Michelberger

Druhý den byla v plánu East side gallery, (Za mě nej část celého města) což je největší zachovaná část Berlínské zdi pohromadě od 90. pomalovávaná umělci ze všech možných koutů světa. (Ta s holubicí je za Československo). Na rychlo snídani jsme šli do Michelbergeru, kde jsem večeřela i den před tím a  kde mají boží terásku a v létě to musí být bomba. (Snídaně průměr, ale ten zbytek! ) Pak jsme pokračovali podél zdi, což je procházka asi na 40 minut. 

Polévka a kokodama v The Greens Berlin

Protože bylo hnusně další zastávkou byla zase kavárna. (Byla by i kdyby nebylo hnusně, ale tak alepsonň máme výmluvu.) Ovšem s neobvyklým konceptem – byla zároveň prodejnou pokojovek. Naštěstí jsme tam došli chvíli před 12, kdy v neděli otvírají a ulovili si místo. Ve 12:30 už bylo totálně plno. Není se ale čemu divit…. P.S.: Doporučuju zabrat gaučík nahoře. 

MHD a bydlení

Co se dopravy v Berlíně týče celodenní jízdenka stojí 7 euro, jedna jízda 2,80 euro – což se vyplatí když nejste líný a potřebujete jen přejet z ubytka do centra. My jsme si koupili tu za 7…

Ubytovaní jsme byli za 1500 Kč/ noc pro dva v Check in hostelu. Většina zaměstnanců tam mluví česky, tak si dejte bacha na to klasický pomluvy cizinců a sprostý slova, kterým nerozumí. Na přespání pohoda, 20 min do centra vlakem, který jezdí každých 10 minut. Ale fotky sem dávat zase nebudu. To by mi zkazilo vizuální stránku postu. 

P.S.: Na obchodech a hotelech je link, ale není to vidět a netuším, jak to mám nastavit, aby se to graficky odlišovalo. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *